Bár az amerikai elnök pénteki döntése értelmében sokan ezt gondolhatták, mégsem mentesülnek a fogyasztói elektronikai cikkek és félvezetők az új amerikai vámok alól. Egyszerűen más, még csak ezután bejelentendő vámok vonatkoznak majd rájuk - derült ki az amerikai kereskedelmi miniszter televíziós nyilatkozatából vasárnap.
Nagy győzelmet aratott az Apple azzal, hogy Donald Trump mentesítette a vállalat legfontosabb termékeit a Kínából származó importra kivetett 125%-os vámok alól, ez ugyanis átmenetileg elhárította a cég előtt álló, a világjárvány óta nem látott méretű válságot - írta meg a Bloomberg.
Kína szerint az elektronikai termékek vámmentessége vonatkozó hétvégi amerikai döntés csak egy kis lépés a helyes irányba, és további intézkedésekre van szükség a vámok teljes eltörlése érdekében - tudósított a Bloomberg.
Nagy-Britannia nem fogja enyhíteni élelmiszerbiztonsági előírásait az Egyesült Államokba irányuló exportjára kivetett vámok csökkentését célzó megállapodás részeként - jelentette ki Jonathan Reynolds üzleti miniszter vasárnap a Reuters szerint.
Nagyon jól halad Donald Trump amerikai elnök csapatával a kapcsolatfelvétel, de korai lenne azonnali eredményeket várni, tekintettel arra, hogy Joe Biden idején mekkora károkat szenvedtek az orosz-amerikai kapcsolatok - közölte vasárnap a Kreml szóvivője a Reuters szerint. Dmitrij Peszkov szavai alapján a Putyin-Trump találkozó előkészítése is sok munkát is időt fog igényelni még.
Donald Trump amerikai elnök jelentős engedményt tett a globális technológiai gyártóknak, és egyúttal az amerikai fogyasztók is fellélegezhetnek, hiszen egy pénteken késő éjjel hozott döntéssel, visszamenőleges hatállyal (!) mentesítette az okostelefonokat, számítógépeket és egyéb elektronikai eszközöket az úgynevezett viszonossági vámok alól - jelentette az újabb komoly fordulatot a Bloomberg szombat délután. Az első jelentős fordulat szerdán este volt, amikor 90 napra felfüggesztette Trump a rendkívül magas vámok alkalmazását a Kínán kívüli relációkra, amelyre akkor felrobbantak a tőzsdék, majd a bizonytalanság miatt visszaestek.
Amikor a globalizmus kifejezés az 1940-es években szélesebb körben elterjedt, a "hitlerizmus" szinonimájaként a nemzetközi szintű előnyök nem etikus módon történő hajszolására használták. Donald Trump és MAGA mozgalma távolról sem a globalizmus elutasítását képviseli, hanem annak eredeti jelentését tükrözi.
Az indiai kereskedelmi miniszter, Piyush Goyal pénteken határozottan kijelentette: India „soha nem tárgyal, ha pisztolyt szorítanak a fejéhez”, utalva ezzel Donald Trump amerikai elnök 90 napos vámfelfüggesztésére, amely több ország, köztük India számára is átmeneti mentességet biztosít. Goyal hangsúlyozta, hogy India csak olyan megállapodásokat fogad el, amelyek az ország érdekeit szolgálják, és a tárgyalások csak kölcsönös tiszteleten alapulhatnak – számolt be a Times of India.
Donald Trump különmegbízottja, Keith Kellogg tábornok egy háború lezárását célzó javaslat részeként felvetette, hogy Ukrajnát a második világháború utáni Berlin mintájára fel lehetne osztani nyugati és keleti övezetekre – számolt be a Telegraph.
Április 2-át a „felszabadulás napjaként” hirdette meg Donald Trump, azt viszont nem tudni, hogy április 9-e miképp fog bevonulni a történelemkönyvekbe. Szerdán az amerikai elnök három hónapra felfüggesztette a múlt héten drámai módon bejelentett viszonossági vámjait, a 10%-os alapvám, és a Kínára kivetett 145%-os importtarifa ellenben maradt. A tőzsdék azonnal fellélegeztek a hír hallatán, a piacok kilőttek – ám rövid időn belül korrigáltak is, amint leesett a tantusz a Wall Street-en, hogy a vámháború bizony ezzel nem ért véget, és Donald Trump sem vált kiszámíthatóbbá, mint azelőtt. De mindeközben befutottak az első közvélemény-kutatási adatok arról, hogy az amerikaiak véleménye hogyan változott a Trump-adminisztrációról az idő alatt, amíg a Fehér Ház szerint az „alkukötés művészetét” láthattuk. Annyit előrebocsáthatunk, hogy nemcsak a tőzsdéken születtek negatív rekordok.
Az amerikai államkötvénypiac a héten súlyos likviditási válság jeleit mutatta, miután a 10 éves hozam 2001 óta nem látott mértékben, közel 0,5 százalékponttal emelkedett. A piacok megingását Donald Trump amerikai elnök kiszámíthatatlan vámpolitikája, a Fed óvatos reakciói és a befektetői bizalom látványos visszaesése egyaránt táplálta – írja a Financial Times.
Donald Trump, a 78 éves amerikai elnök pénteken átesett második elnöki ciklusa első orvosi vizsgálatán, amelynek eredményeit vasárnap hozzák nyilvánosságra. Az elnök szerint a vizsgálat jól sikerült, és a kognitív teszten minden kérdésre helyesen válaszolt – számolt be a Reuters.
Miközben a vámháború témája uralta a világsajtót, viszonylag kevés figyelmet kapott annak ténye, hogy hetek óta várunk, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök reagáljon az Ukrajna és USA által felvetett, 30 napos általános tűzszüneti javaslatra. Donald Trump amerikai elnök türelme állítólag már igencsak fogyatkozóban volt, mielőtt a tőzsdei összeomlással fűszerzett kereskedelmi adok-kapok elterelte a figyelmét; most azonban, hogy a vihar csendesülni látszik, ismét Putyinra és Ukrajnára szegeződhet a washingtoni vezető szeme. Trumpnak most Oroszországra kellene nyomást gyakorolnia, hogy a háború befejezése közelebb kerüljön, Putyin érdeke azonban továbbra is az, hogy húzza az időt, amíg katonái dolgoznak a frontvonalon.
Donald Trump felszólította a Kongresszust, hogy tegye állandóvá a nyári időszámítást, megszüntetve a félévente történő óraátállítást, miközben a törvényhozók több mint három év után először tartottak meghallgatást ebben a régóta húzódó vitában. Az Európai Unióban épp márciusban vetették el az óraátállítás eltörlésének ötletét, mivel a tagállamok nem tudtak megállapodásra jutni, hogy a téli vagy a nyári időszámítást tartsák meg. Azonban az amerikai lépés az EU-t is lépéskényszerbe hozhatná.
Elon Musk szerint veszélyes irányba mutatnak a hírek a NASA költségvetésének drasztikus csökkentéséről. A milliárdos üzletember és Trump között ez már a második nyilvános szakítás idén – számolt be a Politico.
Vietnám szigorítani készül az ellenőrzést a kínai kereskedelmi és áruszállítási kapcsolataiban, hogy elkerülje az Egyesült Államok büntetővámjait - derül ki a Reuters birtokába került kormányzati dokumentumból.
A helyi prefektúra aggasztónak tartja a helyzetet.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az ukrán elnök hazájába hívta Donald Trumpot.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.